Beseda - Kdo byl Leopold Abeles

Na červen pro vás připravujeme besedu s názvem Kdo byl Leopold Abeles, aneb textilnictví na Červenokostelecku

Poslední připravenou besedou před letními prázdninami bude beseda o červenokosteleckém textilnictví, přesněji dle názvu Kdo byl Leopold Abeles, aneb textilnictví na Červenokostelecku.

14.06.2018, Knihovna Břetislava Kafky v Sokolské ulici v Červeném Kostelci

Multifunkční centrum (podkroví s výtahem), od 16:00 hodin

Červený Kostelec byl po celá desetiletí znám, jako textilní město, v němž působila řada velkých a malých textilních podniků. Není proto divu, že před 90 lety vznikl propagační film o městě, v němž se kromě přírodních a historických krás města hovoří především o místním textilnictví.

Dnes je již vše jinak. Proto si přijďte poslechnout, které významné textilky na území města působily, jak se lidem žilo v tehdejší době a jak se význam textilnictví promítl i do vývoje města.

Přednášet bude Bc. Richard Švanda, historik, správce pevnosti Dobrošov, autor mnoha odborných knih, populárně naučných publikací a článků.

Součástí besedy bude i slavnostní uvedení NOVÉ KNIHY vydané Městem Červený Kostelec s názvem “Encyklopedie osobností Červeného Kostelce” a jejímž editorem byl právě historik Bc. Richard Švanda.

Vstupné na akci je dobrovolné. Těšíme se na vaši návštěvu.

Pořadatelem výstavy je Vlastivědný spolek při MKS Červený Kostelec. (www.vlastivednyspolek.cervenokostelecko.cz)

PS: Již nyní však pro vás připravujeme další besedy na září - listopad 2018, takže se určitě máte na co těšit.