Aktuality z Vlastivědného spolku

od nás ze spolku...

výstava na květen 2024

Před 115 lety se v Červeném Kostelci narodil Jindřich Křeček. Touto malou expozicí si chceme připomenout tohoto významného a oblíbeného malíře, kreslíře, publicistu a účastníka druhého zahraničního odboje.  Jindřich Křeček - Jituš (1909–1979) se svými kresbami začínal v našem regionu, kde zachycoval krásy kraje a kouzlo venkova s prostými chalupami, stráněmi a lesy. Jako zahraniční voják prošel Polskem, Sovětským svazem, Středním východem, Egyptem, bojoval v obleženém Tobruku, sloužil v československých vojenských táborech v Anglii a ve Skotsku a na sklonku druhé světové války se zúčastnil obléhání Dunkerque. 

Výstava se bude konat v prostoru podkroví v Domku Boženy Němcové v Červeném Kostelci, od 2.5.-28.6.2024, vždy úterý-neděle, 10-16 hod.

Upozornění na stěhování

Upozorňujeme na stěhování prostor našeho muzejního depozitáře z jeho současného umístění v Knihovně Břetislava Kafky v Sokolské ulici. Daný prostor musíme, vzhledem k plánované kompletní rekonstrukci budovy a celkové změně koncepce užívání budovy, nahradit prostorem jiným v rámci Červeného Kostelce, a tak to pro nás znamená hlavně vše zabalit, sepsat, převést a znovu uložit na novém místě. Celý proces bude určitě nějakou dobu trvat, nicméně věříme, že se vše úspěšně podaří. Následně vás budeme informovat o novém umístění muzejního depozitáře. I z tohoto důvodu musíme nyní ukončit případné návštěvy v našem muzejním depozitáři pro veřejnost, nicméně jakmile to bude alespoň trochu možné, rádi vás přivítáme v nových prostorách. Děkujeme za pochopení.


Beseda na květen 2024

Kult Ježíše Krista a Panny Marie a jejich zpodobňování jsou v našem regionu silně zakořeněné. Řada soch a křížů se nachází v místech, jež byla spojena s nějakým zázrakem. Tato poutní místa se navíc pojila s náboženským i společenským životem v daném místě, zároveň se k nim vázala řada pověstí a historických událostí. Povídat si budeme se známým historikem Mgr. Richardem Švandou např. o Boušíně, Rokoli, Malých Svatoňovicích aj. 

Vstupné na akci je dobrovolné. Beseda se bude konat v prostoru malého sálu Divadla J. K. Tyla, 16.05.2024, 17.00 hodin, předpokládaná délka trvání cca 60 minut. Těšíme se na vaši návštěvu. 

Beseda na DUBEN 2024

Válečné období let 1939-1945 se hluboce podepsalo do historie našeho regionu. Některé události z této doby jsou notoricky známé, o některých se příliš neví. Na této besedě se s vámi historik Richard Švanda podělí o epizody z války, které dosud byly opomíjeny.

Vstupné na akci je dobrovolné. Beseda se bude konat v prostoru malého sálu Divadla J. K. Tyla, 18.04.2024, 17.00 hodin, předpokládaná délka trvání cca 60 minut. Těšíme se na vaši návštěvu. 

ArchÍV aktualit

Beseda na BŘEZEN 2024

V okolí Červeného Kostelce je mnoho zajímavých kamenných památek, které se vztahují k určitým historickým událostem či osobnostem. Během této besedy si některé z nich představíme a povíme si příběhy, které se k nim váží. Promítat fotografie a besedovat s Vámi bude Mgr. Richard Švanda, známý historik a autor mnoha publikací, článku a knih.

Vstupné na akci je dobrovolné. Beseda se bude konat v prostoru malého sálu Divadla J. K. Tyla, 14.03.2024, 17.00 hodin, předpokládaná délka trvání cca 60 minut. Těšíme se na vaši návštěvu. 

Beseda na ÚNOR 2024

Takové malé velké putování po českých hradech - v tomto únorovém promítání 08.02.2024 navštívíme hrady Valdštejn, Libice nad Cidlinou/Poděbrady, Pecka a Hrádeček. Projděte se s námi krásnou českou krajinou a třeba nasbíráte i nějakou další inspiraci pro své vlastní výlety do okolí. Promítat fotografie a besedovat s Vámi bude známý červenokostelecký fotograf Oldřich Nermuť.

Vstupné na akci je dobrovolné. Beseda se bude konat v prostoru malého sálu Divadla J. K. Tyla, 08.02.2024, 17.00 hodin, předpokládaná délka trvání cca 60 minut. Těšíme se na vaši návštěvu. 

Beseda na leden 2024

Stejně tak, jak jsou v Červeném Kostelci v oblibě kulturní akce, zájem diváku - z řad aktivních sportovců nebo jen náruživých návštěvníků - lákaly a stále lákají nejrůznější sportovní akce. Zkuste s námi zavzpomínat na historické sportovní akce v Červeném Kostelci a jeho okolí. A možná budete i překvapeni, kam a na jaké sporty se v minulosti u nás chodívalo. Promítat fotografie a besedovat s Vámi bude známý červenokostelecký fotograf Oldřich Nermuť.

Vstupné na akci je dobrovolné. Beseda se bude konat v prostoru malého sálu Divadla J. K. Tyla, 11.01.2024, 17.00 hodin, předpokládaná délka trvání cca 60 minut. Těšíme se na vaši návštěvu. 

Beseda na PROSINEC 2023

Před 97 lety došlo k hrůzné vraždě mladičké Růženy Červené v lese nedaleko Zábrodí. I přes značné úsilí se úřadům nepodařilo vypátrat, kdo byl vrahem. Až po tak dlouhé době se podařilo získat vyšetřovací spis k tomuto činu, v němž se nacházejí další poznatky, jež byly dosud neznámé. Besedovat a promítat Vám bude 14.12.2023 Mgr. Richard Švanda.

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na listopad 2023

Červený Kostelec býval i v minulém století často vyhledávaným místem turistů z dalekého okolí a kromě samotných aktivit a kulturního dění přímo ve městě nabízel i atraktivní blízké okolí pro nejrůznější kratší i delší turistické výlety. Besedovat a promítat fotografie Vám bude 23.11.2023 červenokostelecký fotograf Oldřich Nermuť a těšit se můžete na řadu zajímavých historických fotografií.

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na říjen 2023

První letošní podzimní besedu s názvem “Letovisko Kostelec”, chceme věnovat tématice turistiky, sportovních a společenských aktivit a atraktivním historických míst v našem regionu. Besedovat a promítat fotografie Vám bude 19.10.2023 červenokostelecký fotograf Oldřich Nermuť a těšit se můžete na řadu zajímavých historických fotografií.

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na DUBEN 2023

Na čtvrtek 13.04.2023 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním na téma "Příběhy židovských rodin z Červeného Kostelce a okolí". Během této besedy si přiblížíme osudy židovských rodin Eisenmannových, Schackových, Weisskopfových a několika dalších žijících v Červeném Kostelci do období druhé světové války. Připomeneme si také období holokaustu a velké židovské emigrace po skončení druhé světové války.      Besedovat s vámi bude historik Mgr. Richard Švanda. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na Březen 2023

Na čtvrtek 16.03.2023 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním na téma "O hospodách a restauracích a dobrém jídle na Červenokostelecku". Žádná láska není tak opravdová, jako láska k jídlu“, prohlásil kdysi irský básník George Bernard Shaw. A měl dozajista pravdu. Proto se během další besedy vrátíme do minulosti, projdeme si Červeným Kostelcem a jeho okolím a zavzpomínáme na vyhlášené restaurace a hospody, jejich provozovatele, ale také na dobré jídlo a pití, které k nim patřilo.  Besedovat s vámi bude historik Mgr. Richard Švanda. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na ÚnoR 2023

Na čtvrtek 09.02.2023 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním na téma nevyřešených kriminálních případů. V okolí Červeného Kostelce došlo v uplynulých sto letech k několika závažným kriminálním případům, u nichž se nepodařilo vypátrat viníka. Jednou z nich byla i vražda Růženy Červené v dubnu 1926. Během této besedy se na tyto případy zaměříme a zjistíme, jak četníci a policie postupovali a proč se nepodařilo případy objasnit. Besedovat s vámi bude historik Bc. Richard Švanda. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na Leden 2023

Na čtvrtek  19.01.2023 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním fotografií na téma ZIMA V KOSTELCI. Přijďte se podívat a popovídat si, jaká bývávala zima v Kostelci, jak jsme si užívali sněhovou nadílku. Promítat fotografie vám bude známý červenokostelecký fotograf Oldřich Nermuť. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na Prosinec 2022

Na čtvrtek  15.12.2022 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním na téma "Příběhy ponocných a pověžních na Kladském pomezí. V minulosti měla každá větší obec svého obecního zřízence, který vykonával funkci ponocného nebo pověžního. Pověžní měl chránit obec před vypuknutím požáru či napadení vojskem z výše položeného místa (často z nějaké věže), zatímco ponocný vykonával obchůzku po městě. Besedovat s vámi bude historik Bc. Richard Švanda. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na listopad 2022

Na čtvrtek  10.11.2022 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním na téma Můj život v Gulagu - osudy místních obyvatel zavřených v táborech v SSSR. Gulag je zkratkou pro Hlavní správu táborů v SSSR, které byly určené pro využití fyzické práce vězňů. Vzhledem k tomu, že na území SSSR žila i početná menšina Čechoslováků, byli někteří z nich na základě vykonstruovaných procesů do těchto táborů zavřeni. Z našeho regionu se jednalo o Jaroslava Martínka z Nového Města nad Metují, Jaroslava Kříže z Rokytníka a Egona Morgensterna, který pracoval v Náchodě. Nejenom o nich budeme společně besedovat.  Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na říjen 2022

Na čtvrtek  13.10.2022 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním na téma Stárkov v historii. O prvním osídlení Stárkova máme jen kusé zprávy. Přesto Stárkov v minulosti platil za významné správní centrum. Z historie se nám dochovaly zajímavé zprávy o místním soudnictví, pánech na zdejším zámku, obyvatelstvu a klíčových událostech. Během další besedy s publicistou a historikem Richardem Švandou se vrátíme do zajímavé minulosti stárkovského panství.   

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na Září 2022

Na čtvrtek  15.9.2022 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním na téma Knížecí rod Schaumburg-Lippe a náš region. Knížecí rod Schaumburg-Lippe patří k nejvýznamnějším rodům evropské aristokracie. Jeho počátky sahají do 12. století a jsou pevně spjaty s dalšími aristokratickými rodinami po celé Evropě. Roku 1842 zakoupil tento rod náchodské panství a držel ho sto let. Tato beseda poodhalí zákulisí tohoto rodu a jeho vztah k zdejšímu regionu a navíc bude doplněna zajímavými fotografiemi a dosud nezveřejněnými dokumenty. Besedovat s vámi bude historik Bc. Richard Švanda. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

VELIKONOČNÍ VÝSTAVA 2022

Přijďte si prohlédnout překrásnou přehlídku kraslic ze sbírky paní Anny Rusové, známé červenokostelecké krasličářky. Kromě úžasných kraslic  můžete na výstavě shlédnout i ukázky nádherných lidových krojů a sbírku krojových panenek. Samozřejmě se dozvíte něco o oblíbených velikonočních tradicích a nahlédnete do lidových zvyků a tradic.

Výstava se koná ve výstavní síni MěÚ Červený Kostelec na náměstí T.G.M. a bude slavnostně zahájena 7.4.2022 v 16.00 hodin za přítomnosti paní Anny Rusové. Vernisáž bude doplněna i krátkým kulturním programem.

Samotná výstava pak bude otevřena každý den od 8.4.2022 (pátek) do 22.4.2022 (pátek), a to vždy 9-12 a 13-17 hodin. Těšíme se na vaši návštěvu.


Beseda na DuBEN 2022 (2)

Mimořádně na úterý 5.4.2022 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním s názvem Ukrajina od východu na západ. Tentokráte se nejedná o besedu zaměřenou primárně na naši regionální tématiku, nicméně jsme přesvědčeni, že nám v současné situaci poskytne mnoho zajímavých informací. Paní Mgr. Brázdová se v ní zaměří na Ukrajinu, její historii i nedávnou "současnost" a pokusí se nám v ní přiblížit tuto zemi na východ od nás, která má s námi mnoho společného. Vstupné na akci bude dobrovolné a veškeré vstupné bude zasláno do sbírek na pomoc sužované Ukrajině. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na dUBEN 2022

Na čtvrtek  14.4.2022 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním s názvem Červený Kostelec a okolí v umění. Letovisko Červený Kostelec bylo vždy oblíbeným výletním a rekreačním místem, kam zajížděli různé osobnosti společenského a kulturního života. Mnohé osobnosti se tu také narodili. Zdejší oblast si oblíbili herci, malíři i spisovatelé a v jejich tvorbě díky tomu nalezneme řadu zajímavých vzpomínek na Červenokostelecko. Besedovat s vámi bude historik Bc. Richard Švanda. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na Březen 2022

Na čtvrtek  10.3.2022 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním s názvem Za starými živnostmi v Červeném Kostelci. Kdysi bylo v Červeném Kostelci mnoho krámků, obchůdků a živností, které nabízely nepřeberné množství rukodělného zboží. Na této besedě se vrátíme o několik desetiletí nazpět a ukážeme si, jaké živnosti se v našem městě nacházely a kdo je tehdy provozoval. Besedovat s vámi bude historik Bc. Richard Švanda. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Beseda na Únor 2022

Na čtvrtek 10.2.2022 (17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním - tentokráte na téma historických map našeho regionu. Od středověku začali lidé používat častěji kartografická díla, do kterých zakreslovali země, města a další důležité krajinné prvky. Tím se zachovaly cenné památky pro naší dobu. Na této besedě si ukážeme mapy, na nichž je vyobrazeno Červenokostelecko od nejstarších dob po současnost a popovídáme si o tom, jak tyto mapy vznikaly a co zajímavého z nich můžeme vyčíst.

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Válka, Textil a Uran - 13.01.2022 (beseda)

Nahlédněte s námi do časů tzv. studené války, která utvářela významnou část dějin minulého století. Budeme si povídat o vlivu událostí s ní spojených na náš region a životy našich předků. Besedovat s vámi bude historik Bc. Richard Švanda. Vstupné na akci je dobrovolné. 

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Vízmburk - 8.12.2021 (beseda)

Na středu 8.12.2021 pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním - tentokráte na téma hradu Vízmburk, který se nachází nedaleko Červeného Kostelce v lesík kolek Krákorky.  K shlédnutí budou fotografie Oldřicha Nermutě z jeho častých návštěv hradu a také informace z historie hradu a místního osídlování v podání Bc. Richarda Švandy.

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

Gustav Vacek - 18.11.2021

Na čtvrtek 18.11.2021 (od 17:00) pro vás připravujeme besedu spojenou s promítáním - tentokráte na téma významné osobnosti Červeného Kostelce - malíře Gustava Vacka. Přijďte si poslechnout životní osudy tohoto červenokosteleckého malíře, významného portrétisty a figuristy své doby, jehož díla naleznete na řadě míst po celém území Česka i Moravy.

Beseda s promítáním se koná nově v malém sále Divadla J. K. Tyla v Červeném Kostelci od 17:00 hodin. Těšíme se na vás.

videobesedy

V době pandemie COVID-19 (od března 2020) jsme nuceni omezit naše pravidelné besedy nad historií a našim regionem. Je nám to velice líto a přiznáme se, že nám VY, jako naši věrní návštěvníci besed, chybíte. 

Ale už jsme to vymysleli - připravili jsme pro vás videobesedy a ty nám alespoň částečně pomohou tento nedostatek vyřešit. Tak uvidíme (uslyšíme), zda se vám to bude líbit. Vše naleznete na našem kanálu YOUTUBE, resp. na odkazu v menu na naší stránce - VIDEA

22.10.2020 beseda oceňovaní a ocenění  (zrušeno !!!)

Beseda zrušena - jednáno o změně na nový termín či jiném způsoby realizace.

22.10.2020 (od 17:00) budeme v Multifunkčním centru v Knihovně Břetislava Kafky v Červeném Kostelci pořádat další regionálně-historickou besedu. V rámci této besedy si pohovoříme o významných osobnostech Náchodska, kteří za svůj život vykonaly záslužné věci a byly po zásluze oceněni. Přednášet bude historik Bc. Richard Švanda. Těšíme se na vaši účast.... více o akci.

17.09.2020 beseda VIly na náchodsku

17.09.2020 (od 17:00) budeme v Multifunkčním centru v Knihovně Břetislava Kafky v Červeném Kostelci pořádat další regionálně-historickou besedu, tentokráte na téma známých i méně známých vil a domů na Náchodsku. Přednášet bude historik Bc. Richard Švanda. Těšíme se na vaši účast.... více o akci.

18.06.2020 budeme křtít novou knihu

18.06.2020 (od 16:00) budeme v Domku Boženy Němcové křtít novou knihu vztahující se k Boženě Němcové. Je jí povídka Boženy Němcové "Chudí lidé", která se váže k našemu městu (Kostelci). Povídku jsme doplnili vysvětlujícím aparátem, takže se dozvíte více o skutečných osudech jednotlivých postav, dobové situaci ve městě i o poměrech v tehdejší společnosti. Kniha bude následně v prodeji v Domku Boženy Němcové a také v TIC Červený Kostelec.

Letní výstava - Josef němec a jeho svět

Jako každoročně, i na letošní (2020) letní turistickou sezónu v Domku Boženy Němcové, jsme zde připravili malou tématickou výstavu. Letošní rok je rokem Boženy Němcové, my se však více zaměřili na osobu jejího manžela a i s jeho pomocí se vám snažíme přiblížit místní poměry, dobové životní situace ale především jejich manželství.

Beseda O nejstarších červenokosteleckých rodech

28.11.2019, Knihovna Břetislava Kafky, Červený Kostelec

Výstava - Vánoce s betlémy Josefa Vondry

07.12.-20.12.2019, Výstavní síň, Červený Kostelec

Vernisáž výstavy 06.12.2019

JAK TO TENKRÁT BYLO

14.09.-13.10.2019, Výstavní síň Červený Kostelec

O nejstarším řemesle na náchodsku

19.09.2019, Knihovna Břetislava Kafky, Červený Kostelec

Krajinská výstava v Červeném Kostelci - 120 let

01.08.-31.08.2019, Výstavní síň Červený Kostelec

Výstava Jindřich křeček jituš

Sezonní výstavy v Domku Boženy Němcové v Č.Kostelci 8.5.-15.9.2019

Pozvánka na květnovou besedu

23.05.2019 v Knihovně Břetislava Kafky v Červeném Kostelci

Vydáváme novou knihu

Vernisáž nové knihy 8.5.2019 v Domku Boženy Němcové

Hledáme historické materiály

Pomozte nám při hledání dalších historických materiálů z našeho regionu ...

Pozvánka na dubnovou besedu

25.04.2019 v Knihovně Břetislava Kafky v Červeném Kostelci

Pozvánka na březnovou besedu

21.03.2019 v Knihovně Břetislava Kafky v Červeném Kostelci

Pozvánka na členskou schůzi Vlastivědného spolku — 13.2.2019 20:41:45

Výzva - Hledáme historické materiály — 13.2.2019 20:19:11

Pozvánka na únorovou besedu Po zaniklých místech Červenokostelecka (20.02.2019) ( — 14.1.2019 11:55:08

Pozvánka na lednovou besedu Jak se vařilo u nás v kraji () — 28.12.2018 9:32:27

Přejeme příjemné vánoce a šťastný nový rok 2019 — 19.12.2018 17:46:12

Zveme vás na vánoční výstavu do Domku Boženy Němcové — 12.11.2018 19:39:18

Beseda k nové knize - Nebylo jim souzeno žít — 12.11.2018 19:20:22

Kratochvilné příběhy — 1.11.2018 13:52:53

Budeme besedovat - Jak vznikla republika? — 10.10.2018 6:51:36

Zveme na besedu Taje a zajímavosti osmičkových výročí — 3.9.2018 16:57:28

Připomínáme si významné životní jubileum krasličářky Anny Rusové — 3.9.2018 16:54:28

Pozvánka na zajímavou výstavu - Karel Kratochvíl - červenokostelecký malíř — 3.9.2018 16:47:38

Zveme na zajímavou besedu s animačním pásmem - Martin Růžek - 100 let — 3.9.2018 16:42:51

Vychází nové číslo sborníku Rodným krajem 56-2018 — 19.6.2018 14:34:48

Zveme na besedu - Kdo byl Leopold Abeles — 18.5.2018 14:59:17

Zveme na besedu - Červenokostelecko za protektorátu 1939-1945 — 13.4.2018 14:56:38

Připravujeme velkou výstavu - Výstava Bible 2018 — 4.3.2018 17:27:55

Velikonoční výstava - Kraslice a kroje 2018 — 4.3.2018 17:23:13

Připomínáme si Osmičková výročí v historii města — 4.3.2018 17:19:18

Zveme na besedu – ČESKOSLOVENSKÁ REPUBLIKA 1918 A NAŠI LEGIONÁŘI — 14.1.2018 11:24:25

Dlouho očekávaná výstava je tu - Dva odlišné světy — 12.1.2018 9:11:35

Informace o připravovaných akcích na rok 2018 — 28.12.2017 11:22:16

Pozvánka na besedu - O pozapomenutých významných osobnostech města — 28.12.2017 10:47:58

Nové fotky ve fotogalerii - křest naší nové knihy Červený Kostelec kdysi a dnes — 7.12.2017 11:53:53

Fotogalerie z vernisáže výstavy "Vánoce s pohádkou Boženy Němcové" — 7.12.2017 11:39:41

Připravujeme promítání na téma Červený Kostelec kdysi a dnes — 14.11.2017 10:09:05

Pozvánka na Vánoce s pohádkou Boženy Němcové do DBN — 14.11.2017 10:03:09

Beseda - Bulharské stopy Boženy Němcové — 13.9.2017 16:50:55

Vyhlašujeme 11. ročník soutěže Děti rodnému kraji — 13.9.2017 16:45:32

Kostelec na fotografiích — 23.5.2017 9:00:39

Beseda 11.05.2017 — 12.5.2017 16:41:44

Expozice v DBN - Končinské události 1942 (75 let) — 24.4.2017 17:17:37

Beseda o čs. legionářích — 24.4.2017 16:59:01

Beseda - Končinské události — 24.4.2017 16:56:05

Staré fotografie Kostelce — 15.3.2017 16:23:50

Velikonoční výstava 2017 — 15.3.2017 15:54:55

Jak to vidí naše děti (2016) — 28.12.2016 12:33:27

53. číslo sborníku Rodným krajem — 15.12.2016 17:32:25

Rejstřík sborníku RK — 14.12.2016 16:11:54

Fotografie z akce - výstava betlémů v Červeném Kostelci — 8.12.2016 10:48:02

Výstava betlémů — 10.11.2016 10:40:45

Fotky z akce - Výstava obrazů malíře G. Vacka (20.10.-30.10.2016) — 21.10.2016 12:50:47

Výstava_Gustav Vacek — 10.10.2016 16:47:48

Rodným krajem č. 52/2016 — 25.6.2016 9:05:22

Fotografie z akce - Oživení odkazu Břetislava Kafky — 12.6.2016 17:27:57

Expozice v Domku Boženy Němcové 2016 — 12.6.2016 17:17:26

Fotografie - velikonoční výstava 2016 — 19.3.2016 11:39:00

VS 10.3.2016 - Fotografie — 16.3.2016 11:24:47

VS 10.3.2016 — 29.2.2016 16:51:05

Velikonoce v Domku Boženy Němcové 2016 — 10.2.2016 17:52:07

Lásky Boženy Němcové — 10.2.2016 17:45:04

Rodným krajem | 51/2015 — 11.12.2015 16:53:02

Fotografie z vernisáže výstavy "Kraj blízký mému srdci" — 4.12.2015 10:06:26

Fotografie z vernisáže výstavy "Vánoce v Domku Boženy Němcové" — 27.11.2015 14:25:10

Kraj blízký mému srdci | 2015 — 23.11.2015 15:19:22

Výstava - Vánoce v Domku Boženy Němcové 2015 — 4.11.2015 14:21:18

Fotografie z výstavy 5/2015 — 15.5.2015 14:32:15

Fotografie z výstavy 4/2015 — 28.4.2015 15:28:35

Výstava 15.5.-24.5.2015 — 23.4.2015 10:40:41

Obrazy, kresby, grafika — 2.4.2015 14:05:01

O hradu Vízmburk — 2.4.2015 13:57:46

Fotografie z výstavy 3/2015 — 2.4.2015 13:51:32

Velikonoční výstava 2015 — 20.2.2015 12:41:21

Koločava 2. díl — 20.2.2015 12:37:12

PF 2015 — 19.12.2014 14:58:23

Beseda k 1989 — 26.11.2014 13:00:54

Vánoční výstava 2014 — 26.11.2014 12:52:07

Pohledy do historie Olešnice — 26.11.2014 12:45:33

Přednáška - listopad 2014 — 8.11.2014 11:21:28

Co se u nás připravuje? ... listopad a prosinec 2014 — 21.10.2014 9:49:11

Anketa — 8.10.2014 16:19:16

Slunce vychází nad Koločavou — 10.9.2014 16:50:04

Sedm divů Krkonoš (15.5.2014) — 23.4.2014 10:41:55

Sbírka písemností 2014 — 23.4.2014 10:38:51

Informace z akce 10.4.2014 — 23.4.2014 10:29:08

Z Muzejního depozitáře — 18.3.2014 8:53:46

Informace z akce 13.3.2014 — 18.3.2014 8:40:34

Velikonoční výstava s názvem Vítání jara je tady — 4.3.2014 17:24:22

Informace z našich akcí (únor 2014) — 4.3.2014 17:19:20

Zveme na promítání fotografií s názvem Duchovní památky v českopolském příhraničí — 4.3.2014 17:08:16

Pozvánka na výroční schůzi spolku 13.2.2014 — 4.3.2014 17:04:07